İletişim

textum, akademik ve politik tartışmalara dair içeriklerin yer aldığı bir üretim platformu, dünyayı değiştirme çabasına katkı sunmaya çalışan bir düşünsel egzersiz sahasıdır. Siyasal ve toplumsal alana ilişkin çeşitli perspektiflerden yürütülecek tartışmalara mecra olmasını umduğumuz bu platform açısından esas olan ise söz konusu düşünsel üretimin akademik olarak temellendirilmiş ve eleştirel bir niteliğe sahip olmasıdır.

Sözün kısası, textum, bahsi geçen ilke ve hedefler çerçevesinde üretilen özgün yazı, röportaj ve söyleşi, uluslararası literatürde yer alan birtakım metinlerin çevirilerini içeren bir tartışma platformu niteliğindedir. Dostlarımızı da bu çabamızda bizimle beraber olmaya; içerik üretmek, metin çevirisi yapmak ya da üretilen çalışmalara katkı yapmak üzere bu tartışma platformunu büyütmeye davet ediyoruz.

***

İçerik yazılarınızı editor@textumdergi.net adresimize, sorularınızı ve önerilerinizi iletisim@textumdergi.net adresimize bekliyoruz. E-posta yoluyla yollayacağınız mesajınıza iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayınız.

Metinlerinizi doc veya docx uzantılı dosya formatında göndermenizi tercih ediyoruz. Metin uzunluğunun 1200 kelimenin altına düşmemesini ve 3500 kelimenin üzerine çıkmamasını rica ediyoruz. Yine de istisnalara açığız.

Yazılarınızda kullanacağınız çevrimiçi erişilebilir kaynakları, ilgili cümlelere gömülü olarak (hyperlink) ekleyebilirsiniz. Metin açısından temel oluşturduğunu düşündüğünüz kaynakları ise Word’ün “Dipnot Ekle” özelliğini kullanarak metin sonu referansı biçiminde göstermenizi bekliyoruz.

Yazı içerisinde kullanacağınız görsel malzemeyi, mümkünse kaynağını belirterek, bize göndereceğiniz mailde JPG veya PNG uzantılı dosya formatında ayrıca göndermenizi rica ediyoruz. Görsel malzemenin en az 720x… boyutlarında olması, görselin yayımlanma kalitesi açısından önemlidir.

Gönderdiğiniz içerik, editörlerimiz tarafından en kısa süre içerisinde incelenip, varsa belli düzeltme önerileri ile birlikte size dönüş yapılacaktır. İçeriklerin özgünlüğüne müdahale etmek gibi bir düşüncemiz olmadığı gibi, editörlerimizin düzeltmeleri ancak öneri mahiyetinde olacaktır.

Metninizi daha önce başka bir mecrada ve/veya yayında yayımladıysanız veya metninizi veya önerinizi aynı anda başka bir yayına da gönderdiyseniz lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Aynı şekilde çalışmanız daha büyük bir projenin parçası veya yazmakta olduğunuz bir tezin veya kitabın bölümüyse bunu da bilmek isteriz.